Aktualności

kwi05

Poprawa łączności z nakładką BUBBLE Mini

W niektórych modelach telefonów mogą pojawić się problemy ze stabilnością połączenia bluetooth w komunikacji poprzez aplikację Xdrip+. Przedstawiamy kilka porad które pomogą usprawnić tą sytuację. 

kwi  05
Więcej
wrz29

Zdrowie w produktach żywnościowych

W każdej chorobie niebagatelne znaczenie ma dieta. Zasada ta nie dotyczy tylko diabetyków. Jesteśmy tym, co jemy, twierdzą specjaliści, zachęcając do sprawdzania składu produktów, które kupujemy. Na co zwłaszcza warto zwrócić uwagę?

wrz  29
Więcej
cze16
Najlepszej jakości igły Insupen oraz Clickfine

Igły do penów – długość ma znaczenie!

Każdy, kto dłuższy czas podaje sobie insulinę za pomocą pena, na pewno stwierdzi: długość i jakość ma znaczenie. Kilkukrotne dziennie kłucie swojego ciała w celu podania insuliny to męka dla organizmu. Co zrobić, by zmniejszyć ją i dyskomfort podawania sobie leku? Odpowiedź niby prosta: kupować igły dobrej jakości. Czyli jakie?

cze  16
Więcej
cze05

Poprawa łączności z nakładkami MiaoMiao / Bubble

Nie zawsze aktualizacja telefonu do najnowszej wersji niesie ze sobą korzyści. Jeśli nie musisz nie aktualizuj swojego systemu Android. Jeśli już to zrobiłeś i Twoja nakładka MiaoMiao 2 lub Bubble zaczęła mieć problemy z komunikacją przedstawimy kilka porad które mogą Ci pomóc w poprawieniu tej sytuacji.

cze  05
Więcej
maj01
Technologia dla cukrzycy w XXI wieku

Technologia dla cukrzycy w XXI wieku

Nowoczesne technologie sensory Freestyle Libre ułatwiają życie diabetykom – bezbolesne i systematyczne badania glikemii okazały się przełomem dla wielu pacjentów.

maj  01
Więcej
mar18

Koronawirus COVID-19 a cukrzyca

Naukowcy twierdzą (źródło: TheLancet), że leki przyjmowane przez wiele osób z wysokim ciśnieniem krwi oraz cukrzycą mogą zwiększać ryzyko powikłań i cięższych objawów koronawirusa, szczególnie w podeszłym wieku. Chodzi o inhibitory ACE i blokery receptorów angiotensyny, które mogą prowadzić do pogorszenia choroby.

mar  18
Więcej