Aktualności

mar18

Koronawirus COVID-19 a cukrzyca

Naukowcy twierdzą (źródło: TheLancet), że leki przyjmowane przez wiele osób z wysokim ciśnieniem krwi oraz cukrzycą mogą zwiększać ryzyko powikłań i cięższych objawów koronawirusa, szczególnie w podeszłym wieku. Chodzi o inhibitory ACE i blokery receptorów angiotensyny, które mogą prowadzić do pogorszenia choroby.

mar  18
Więcej
gru06

MiaoMiao 2 FAQ - częste pytania i rozwiązania problemów

MiaoMiao 2 to w tej chwili ciesząca się największą popularnością nakładka do sensorów Freestyle Libre. Pomimo, że sprzęt jest prosty w obsłudze i praktycznie bezawaryjny (dużo lepsza bezawaryjność względem poprzednika miaomiao 1) to nie zawsze komunikacja z telefonem przebiega tak jak byśmy sobie tego życzyli. 99% pojawiających się problemów to problemy związane z ustawieniami oprogramowania lub samym systemem telefonu (na rynku jest mnóstwo różnych wersji systemu android). Postaraliśmy się wyjaśnić większość z nich, aby ułatwić Państwu samodzielne rozwiązanie ewentualnego problemu.  

gru  06
Więcej
wrz02
MiaoMiao2 lub Bubble Libre CGM transmitery do Freestyle Libre

Nakładki na Freestyle Libre - BUBBLE Libre CGM oraz MiaoMiao2

W naszym sklepie dostępne są dwie nowe nakładki do sensorów Freestyle Libre: BUBBLE Libre CGM oraz MiaoMiao 2. Obydwie nakładki to najnowsza technologia zamknięta w małej obudowie. Obydwie nakładki są wodoodporne (IP67) oraz umożliwiają przesyłanie danych z sensora Freestyle Libre do telefonu, tworząc tym samym system CGM typu DIY - Do It Yourself (Zrób to sam). 

wrz  02
Więcej
lip02

Aktualizacja czytnika Freestyle Libre

Producent wprowadził aktualizację oprogramowania czytnika Freestyle Libre. Krok po kroku opisujemy jak przeprowadzić aktualizację. Dzięki temu czytnik pracuje stabilniej a pomiary są jeszcze bardziej dokładne!

lip  02
Więcej
sty29

Rewizja plastrów do Freestyle Libre

Rewizja sytuacji związanej z plastrami sensorów Freestyle Libre przez producenta. Od pewnego czasu poszerza się grupa osób, które zgłaszają symptomy uczulenia i nadmiernej reakcji skórnej. Jak będzie wyglądać sytuacja w najbliższym czasie? Zapraszamy do lektury.

sty  29
Więcej
sty07

Smartband - alarmy Freestyle Libre w opasce!

To opaska poinformuje Cię gdy Twój poziom glukozy będzie za niski lub za wysoki! Kiedyś ta opcja wiązała się z zakupem drogiego zegarka, w tej chwili są już dostępne tańsze alternatywy. Zapraszamy do zapoznania się z opisem oraz instrukcją - która jest banalnie prosta.

sty  07
Więcej
wrz01

Naturalne owocowe herbaty na zimno!

Napar zalany zimną wodą to idealna porcja do nawodnienia na cały dzień - w naturalny sposób, bez cukru! Świetna alternatywa dla soków owocowych, shake'a owocowego lub napojów gazowanych. Twinings Cold Infuse składa się tylko z naturalnych składników i nadaje twojej wodzie subtelnie słodki smak!

wrz  01
Więcej
sie27

Kilka słów o zabezpieczaniu sensorów

System Monitorowania Glikemii Flash oraz System Ciągłego Monitorowania Glikemii pozwala osobom chorującym na cukrzycę mierzyć poziom glikemii bezboleśnie i bez konieczności nakłuwania opuszka palca. Jest to możliwe dzięki sensorowi umieszczonemu w tkance podskórnej, który automatycznie mierzy stężenie cukru. Wszyscy użytkownicy systemu powinni w należyty sposób dbać o sensor, pamiętając o jego regularnej wymianie oraz zabezpieczeniu przed odklejeniem czy przypadkowym wyrwaniem. W jaki sposób chronić sensor przed uszkodzeniem?

sie  27
Więcej