Glimp - Freestyle Libre CGM z Blucon Nightrider

cze17

Glimp - Freestyle Libre CGM z Blucon Nightrider

Glimp jest aplikacją którą można pobrać za darmo ze sklepu Google Play.  Początkowo aplikacja ta umożliwiała tylko skanowanie sensora Freestyle Libre jednak z czasem kolejne aktualizacje przynosiły nowe możliwości. W tej chwili Glimp umożliwia stabilną współpracę z nakładką Blucon oraz MiaoMiao. Postanowiliśmy przetestować ten system z nakładką Blucon Nightrider.

Zasadniczy plusem w stosunku do aplikacji Xdrip+ jest ilość czynności które musimy wykonać aby ustanowić stabilne połączenie - przy Glimpie jest ich zdecydowanie mniej. Na początek dla bezpieczeństwa i ograniczenia ewentualnych przyszłych problemów odinstalowujemy Xdrip+. Poniżej opiszemy proces połączenia z nakładką Blucon Nightrider

1. Gdy już mamy zainstalowaną i uruchomioną aplikację Glimp wchodzimy w 3 kropeczki po prawej stronie 

 

2. Następnie opcje

3. Kolejno: Urządzenia

4. Zaznaczamy opcje: włącz bluetooth (należy także włączyć bluetooth w telefonie)

Blucon: connect to smartphone, MiaoMiao do not connect

Upewniamy się że nasz Blucon jest włączony i założony na sensorze, na końcu klikamy Search bluetooth devices. Jeśli używaliśmy już Blucona z tym telefonem i z inną aplikacją system prawdopodobnie połączy się z automatu, w innym przypadku pojawi się okienko z prośbą o wybór urządzenia z którym chcemy się połączyć (oczywiście Blucon) oraz wpisaniem kodu PIN do połączenia. 

Po kilku (maks 15-20 minutach) wyniki zaczną automatycznie pojawiać się na wykresie w głównym oknie programu. Możemy wejść także w menu (3 kropeczki-> CGM) i tam śledzić pomiary. 
Wadą aplikacji Glimp w porównaniu do Xdrip+ jest brak współdzielenia pomiarów bezpośrednio pomiędzy telefonami - tzn. pomiary można przesyłać tylko do chmury Nightscout lub dropbox i w ten sposób widzieć je zdalnie.

Aby połączyć Glimp z Nightscout należy wejść w opcje/Zdalny pomiar:

  

W odpowiednie pola należy wstawić adres strony oraz hasło (klucz api). Na koniec wystarczy przetestować połączenie aby mieć pewność że wszystko działa.

Podczas użytkowania Glimp z nakładką Blucon zauważyliśmy jedną dość ważną różnicę względem Xdrip - w Glimpie bardzo rzadko pojawiają się nagłe spadki wartości pomiarów, nie związanych z realną wartością glukozy we krwi (jak ma to czasami a nawet często miejsce w aplikacji Xdrip+ ). 
Cały zestaw testowaliśmy kilka dni i przedstawiamy krótkie porównanie. 

Glimp z blucon plusy:

- szybszy i bardziej intuicyjny proces połączenia nakładki z aplikacją
- stabilne połączenie - bardzo rzadko zdarzało się utrata połączenia (będąc w zasięgu)
- stabilne pomiary - bardzo rzadko zdarzyło się aby występowały przypadkowe piki w dół nie związane z wartościami glukozy we krwi.

Glimp z blucon minusy:

- współdzielenie wyników może odbywać się tylko poprzez Nightscout lub Dropbox - nie ma możliwości wysyłania pomiarów pomiędzy aplikacjami w dwóch różnych telefonach jak ma to miejsce w Xdrip+

- aplikacja Xdrip+ posiada więcej opcji  ustawień alarmów oraz różnych preferencji użytkownika.

Generalnie postanowiliśmy pozostać na dłuższy czas z CGM w oparciu o Glimpa, zachęcamy także i Was do testowania!

 

Blucon Nightrider akcesoria

 

cze  17