Smartband - alarmy Freestyle Libre w opasce!

sty07

Smartband - alarmy Freestyle Libre w opasce!

Opaska typu smartband Xiaomi Mi Band 3 umożliwia nam podgląd alarmów "na ręce" bez konieczności wyciągania telefonu  z kieszeni, torby itp.. Taki model użyliśmy do testów, umożliwił on bezproblemowe wyświetlanie alarmów z aplikacji typu Glimp czy Xdrip+. Czy jest możliwe wyświetlanie alarmów na niższej wersji opaski typu Band 2 ? Tego nie wiemy, gdyż nie mieliśmy okazji niższego modelu przetestować.

Aby móc otrzymywać alarmy na opasce należy zaopatrzyć się w kilka potrzebnych rzeczy (oprócz telefonu bazowego):

1. Oczywiście na początek sama opaska na rękę, Xiaomi Mi Band 3. Komunikuje się z telefonem poprzez bluetooth 4.0 LE,  dostępna jest w wielu sklepach z elektroniką np. Komputronik, RTV EURO AGD, Electro.pl w przedziale cenowym 119-149 zł. Tutaj ważna informacja: tak telefon może być połączony jednocześnie przez bluetooth z opaską oraz nakładką (Blucon, MiaoMiao)

2. Nakładka na sensor Blucon Nightrider lub MiaoMiao które umożliwią nam automatyczne dokonywanie pomiarów z sensora Freestyle Libre. Dokładny opis działania tego typu sprzętu można znaleźć na kartach produktów w naszym sklepie, więc na tą chwilę nie będziemy się na tym skupiać.
Należy także posiadać zainstalowaną i działającą już aplikację Glimp lub Xdrip+. Zainteresowane osoby zapraszamy do lektury tutaj:

Blucon Nightrider                  

MiaoMiao

 

3. Działanie opaski sprawdzaliśmy w oparciu o aplikacje Glimp oraz Xdrip+, aczkolwiek zakładamy że opaska może wyświetlać alarmy wszystkich aplikacji do pomiarów z sensora Freestyle Libre, które generują alarm-komunikat w telefonie.  Poniżej przedstawiamy opis w oparciu o aplikację Xdrip+.

4. Na początek opaskę należy naładować do pełnego stanu baterii co trwa ok. 50-60 minut. W telefonie który będzie połączony z opaską instalujemy pierwszą darmową aplikację producenta o nazwie Mi Fit. Ta aplikacja służy połączeniu opaski z telefonem.

Mi Fit

5. Aplikację instalujemy, włączamy, logujemy się tworząc nowe konto w aplikacji lub używając np. swojego konta Google. Włączamy opaskę, włączamy bluetooth w telefonie i parujemy obydwa urządzenia w aplikacji Mi Fit. Po pierwszym parowaniu aplikacja może informować o aktualizacji oprogramowania w opasce więc może to potrwać jeszcze dłuższą chwilę.

6. Następnie musimy pobrać dodatkową aplikację (niestety płatną - koszt 14 zł)  o nazwie Tools & Mi Band. Ta aplikacja umożliwi generowanie komunikatów w opasce.

mibandtools

 

 7. Instalujemy aplikację, włączamy ją, następnie rozwijamy menu "Aplikacje"  

Menu Aplikacje

8. W tym miejscu możemy dodać aplikację której komunikaty opaska będzie wyświetlać - my wybraliśmy Xdrip. Aby ją dodać należy kliknąć plusik i wybrać ją z listy (na poniższym screenie aplikacja jest już dodana). Suwak przy ikonce  umożliwia czasowe wyłączanie powiadomień i włączanie ponowne.

Włączona aplikacja Xdrip+

9. Od tej pory wszelkie komunikaty apikacji które pojawiają się na telefonie np. alarmy o wysokim lub niskim poziomie cukru będą pojawiać się także w opasce, daje to nam niesamowitą wygodę gdyż nie trzeba wtedy wyciągać telefonu z torby lub plecaka.

10. Możliwość ustawienia powiadomień jest bardzo bogata, więcej opcji można znaleźć w zakładce ustawienia

 

11. Poziomy alarmów, typy alarmów można zmieniać dowoli także już w samych ustawieniach aplikacji Xdrip+ oraz Glimp. Opaska wyświetli nam każdy komunikat który zostanie wygenerowany przez wskazaną aplikację w telefonie, więc jest tutaj pole do popisu i różnorakich ustawień. Można bardzo spersonalizować ustawienia, od zwykłych alarmów o wysokim czy niskim poziomie cukru do alarmów o trendach, brakach odczytów itp.

Xdrip alarmy 

 

Zachęcamy do korzystania i próbowania własnych preferencji! 

 

-------------------------------------------------------------------------------

 

     

 

 

sty  07