Opaska typu smartband Xiaomi Mi Band 3 umożliwia nam podgląd alarmów "na ręce" bez konieczności wyciągania telefonu z kieszeni, torby itp.. Taki model użyliśmy do testów, umożliwił on bezproblemowe wyświetlanie alarmów z aplikacji typu Glimp czy Xdrip+. Czy jest możliwe wyświetlanie alarmów na niższej wersji opaski typu Band 2 ? Tego nie wiemy, gdyż nie mieliśmy okazji niższego modelu przetestować.
Aby móc otrzymywać alarmy na opasce należy zaopatrzyć się w kilka potrzebnych rzeczy (oprócz telefonu bazowego):
1. Oczywiście na początek sama opaska na rękę, Xiaomi Mi Band 3. Komunikuje się z telefonem poprzez bluetooth 4.0 LE, dostępna jest w wielu sklepach z elektroniką np. Komputronik, RTV EURO AGD, Electro.pl w przedziale cenowym 119-149 zł. Tutaj ważna informacja: tak telefon może być połączony jednocześnie przez bluetooth z opaską oraz nakładką (Blucon, MiaoMiao)
2. Nakładka na sensor Blucon Nightrider lub MiaoMiao które umożliwią nam automatyczne dokonywanie pomiarów z sensora Freestyle Libre. Dokładny opis działania tego typu sprzętu można znaleźć na kartach produktów w naszym sklepie, więc na tą chwilę nie będziemy się na tym skupiać.
Należy także posiadać zainstalowaną i działającą już aplikację Glimp lub Xdrip+. Zainteresowane osoby zapraszamy do lektury tutaj:
3. Działanie opaski sprawdzaliśmy w oparciu o aplikacje Glimp oraz Xdrip+, aczkolwiek zakładamy że opaska może wyświetlać alarmy wszystkich aplikacji do pomiarów z sensora Freestyle Libre, które generują alarm-komunikat w telefonie. Poniżej przedstawiamy opis w oparciu o aplikację Xdrip+.
4. Na początek opaskę należy naładować do pełnego stanu baterii co trwa ok. 50-60 minut. W telefonie który będzie połączony z opaską instalujemy pierwszą darmową aplikację producenta o nazwie Mi Fit. Ta aplikacja służy połączeniu opaski z telefonem.
5. Aplikację instalujemy, włączamy, logujemy się tworząc nowe konto w aplikacji lub używając np. swojego konta Google. Włączamy opaskę, włączamy bluetooth w telefonie i parujemy obydwa urządzenia w aplikacji Mi Fit. Po pierwszym parowaniu aplikacja może informować o aktualizacji oprogramowania w opasce więc może to potrwać jeszcze dłuższą chwilę.
6. Następnie musimy pobrać dodatkową aplikację (niestety płatną - koszt 14 zł) o nazwie Tools & Mi Band. Ta aplikacja umożliwi generowanie komunikatów w opasce.
7. Instalujemy aplikację, włączamy ją, następnie rozwijamy menu "Aplikacje"
8. W tym miejscu możemy dodać aplikację której komunikaty opaska będzie wyświetlać - my wybraliśmy Xdrip. Aby ją dodać należy kliknąć plusik i wybrać ją z listy (na poniższym screenie aplikacja jest już dodana). Suwak przy ikonce umożliwia czasowe wyłączanie powiadomień i włączanie ponowne.
9. Od tej pory wszelkie komunikaty apikacji które pojawiają się na telefonie np. alarmy o wysokim lub niskim poziomie cukru będą pojawiać się także w opasce, daje to nam niesamowitą wygodę gdyż nie trzeba wtedy wyciągać telefonu z torby lub plecaka.
10. Możliwość ustawienia powiadomień jest bardzo bogata, więcej opcji można znaleźć w zakładce ustawienia
11. Poziomy alarmów, typy alarmów można zmieniać dowoli także już w samych ustawieniach aplikacji Xdrip+ oraz Glimp. Opaska wyświetli nam każdy komunikat który zostanie wygenerowany przez wskazaną aplikację w telefonie, więc jest tutaj pole do popisu i różnorakich ustawień. Można bardzo spersonalizować ustawienia, od zwykłych alarmów o wysokim czy niskim poziomie cukru do alarmów o trendach, brakach odczytów itp.
Zachęcamy do korzystania i próbowania własnych preferencji!
-------------------------------------------------------------------------------