Rewizja plastrów do Freestyle Libre

sty29

Rewizja plastrów do Freestyle Libre

Na całym świecie w ostatnim czasie zauważalny jest wzrost liczby osób, których skóra zbyt intensywnie reaguje na klej zawarty w plastrach sensorów. Sprawą zajęła się także MHRA (Medical Health Regulatory Agency) z Wielkiej Brytanii. Instytucja ta czuwa nad wszelkimi działaniami niepożądanymi produktów medycznych. 

 

Z ustaleń i informacji przekazanych przez tą organizacje wynika, że producent firma Abbott także dość poważnie podchodzi do całej sprawy. Od kwietnia bieżącego roku systematycznie wprowadzać ma na rynek sensory z plastrami o zmienionym składzie kleju, niestety na tą chwilę nie wiemy czy tyczyć się to będzie tylko jednego kraju (Wielka Brytania) czy od razu całej Europy i czy będzie związane to ze stopniowym wprowadzaniem na rynek europejski sensorów Freestyle Libre 2.

 

Jeśli nawet sensory z nowym typem kleju będą wprowadzane stopniowo, jest to dość istotna informacja dla osób na całym świecie. Miejmy nadzieję, że dzięki temu można spodziewać się będzie w niedługim czasie poprawy sytuacji związanej z reakcją na klej.

 

Przypomnijmy, że reakcja na klej prowadzi do stanu zapalnego a tym samym może wpływać także na żywotność sensora, jego dokładność pomiarów oraz trwałość plastra a tym samym częstszych reklamacji. Producent zapewne doskonale zdaje sobie z tego sprawę i cieszy nas to, że zaczyna reagować na sytuację.  

Pamiętaj także, gdy podczas używania sensora zauważasz nadmierne objawy takie jak:

  • uporczywe swędzenie
  • podrażnienie
  • wydzielina

 

Należy niezwłocznie zaprzestać używania sensora oraz poinformować o zaistniałej sytuacji producenta lub sprzedawcę. Jeśli zmiany na skórze są poważne, należy zasięgnąć porady lekarza. Gdy sytuacja się powtarza przy kolejnym sensorze należy zastanowić się nad dodatkową ochroną skóry pod sensor, w postaci plastrów hydrokoloidowych lub spray'ów barierowych. 

                                        

 

źródło: https://www.inputdiabetes.org.uk/

 

sty  29