Aktualności ze świata: Zegarek do bezigłowego pomiaru glikemii

lut23

Aktualności ze świata: Zegarek do bezigłowego pomiaru glikemii

Nowa wizja CGM

Zespół PKvitality chce przebojem wejść na obecny rynek systemów CGM. Zamiast dokonywać stopniowych ulepszeń, wprowadzają nową ideę CGM. Ich celem jest poprawa dostępy CGM dla osób z cukrzycą typu 1 jak i 2.

Oferta oparta na zegarku zapewnia dyskretne i bezbolesne rozwiązanie, dzięki któremu można śledzić glikemię bezpośrednio w urządzeniu. Pozwala to na radykalnie obniżenie kosztów. Nie ma dodatkowych elementów związanych z tranmisją danych np. nadajnika, jak to ma miejsce przy obecnych systemach CGM.

 

Porównanie z tradycyjnym systemem CGM

Systemy CGM bardzo się rozwinęły w ciągu ostatniej dekady. Dzisiaj korzystają z aplikacji mobilnych, by poprawić dostęp do swoich danych i dostarczać powiadomienia. Sensory CGM i odbiorniki są również mniejsze. Doświadczenie użytkownika związane z zakładaniem i noszeniem czujnika wymaga ostrożności, rotacji miejsca i zarządzania podrażnieniami skóry powodowanymi przez kleje. Sensory jednorazowe są jednak dość drogie i należy je wymieniać co 7-14 dni.

Dla wielu osób problemem jest także wzbudzanie ogólnego zainteresowania przez otoczenie. Wiele osób dopytuje czym jest sensor zainstalowany na skórze i do czego jest potrzebny. Nie do końca odpowiada wielu użytkownikom. 

PKvitality stara się poprawić ogólne wrażenia użytkownika i obniżyć koszty użytkownika. W tym celu opracowano nowy sensor, zamontowany pod zegarkiem, który ma wiele mikropunktów stykających się z powierzchnią skóry. Zakładanie zegarka z sensorem jest bezbolesne, a punkty styku sensora "wnikają" w mikroskopijną powierzchnię skóry bezboleśnie, bez tworzenia blizn czy krwawienia. Czujnik jest łagodnie umieszczony na skórze za pośrednictwem paska zegarka. Rotacja zegarka nie jest konieczna i można używać tylko jedno miejsce.

 

Żywotność sensora

Sensor działa przez 7 dni potem należy wymienić na nowy, bez konieczności zmiany miejsca. Zegarek ma szybki mikroprocesor, pojemną baterię i typowe aplikacje na "smartwatch". Ta konstrukcja redukuje komponenty sensora jedynie do mikropunktów i ich elektrycznego połączenia z zegarkiem, co znacznie upraszcza koszty produkcji. Jest to połączenie bardzo przyjaznego dla użytkownika zegarka CGM i bardzo tanich sensorów, które w końcu przyniosą korzyści z używania CGM dla większości osób z CT1 i CT2.

Porównując z tradycyjnym systemem CGM nie ma tutaj igły, nie ma elektrody, nie ma procedury "wstrzykiwania" sensora. 

 

Technologia SKinTaste®
Firma najpierw stworzyła opatentowaną technologię SKinTaste®, która jest matrycą biosensorów, wykorzystując mikropunkty o długości <1 mm do zbierania i analizowania składu chemicznego płynu śródmiąższowego znajdującego się tuż pod powierzchnią skóry.

Ta przełomowa technologia ma zdolność analizowania kluczowych wskaźników fizjologicznych skóry, bez potrzeby analizy próbki krwi.

Testy kliniczne urządzenia rozpoczną się w Europie w przyszłym roku, jeśli wypadną poprawnie urządzenie trafi do sprzedaży detalicznej.

Trzymamy kciuki!

 

źródło: www.insulinnation.com


    

lut  23