SugarBEAT - całkowicie bezinwazyjny system monitorowania poziomu glukozy

cze04

SugarBEAT - całkowicie bezinwazyjny system monitorowania poziomu glukozy

SugarBEAT

Główną przesłanką podczas tworzenia tego urządzenia było dążenie do stworzenia całkowicie bezinwazyjnego oraz bezigłowego systemu do pomiaru poziomu glukozy.

Urządzenie składa się z jednorazowego plastra naklejanego na skórę oraz nadajnika. Zasada działania opiera się na przekazywaniu bardzo niewielkich impulsów elektrycznych przez skórę, które wracając do nadajnika przekazują informację o ilości cząsteczek glukozy. 

SugarBEAT

Nadajnik można wielokrotnie ładować.  Dane wysyłane są co pięć minut za pośrednictwem Bluetooth do pobranej aplikacji w telefonie. 

Korzystając z zastrzeżonego algorytmu, aplikacja konwertuje te dane na wartości glukozy. W aplikacji można wprowadzać kalibracje aby dokładniej odzwierciedlić prawidłowy poziom glukozy we krwi. 

Jeden cykl pracy urządzenia w jednym miejscu to 10 dni. Urządzenie można umieszczać w dowolnym miejscu na ciele - należy tutaj jedynie wziąć pod uwagę standardowe zalecane miejsca dla diabetyków czyli ramiona, uda, brzuch, posladki.

 

Jak działa SugarBEAT? Możecie zobaczyć w poniższym filmie:

 

Producent uzyskał już znak CE umozliwiający sprzedaż na rynku europejskim i w niedługim czasie rozpocznie się jego sprzedaż w całej Europie. Uruchomienie sprzedaży planowane jest na 2021 r.

---------------------------------------------

AKCESORIA DO FREESTYLE LIBRE:

 MiaoMiao readerNaklejki do MiaoMiaoSensor Freestyle Libre

AKCESORIA DO DEXCOM:

Akcesoria do Dexcom

 

 

cze  04