Nakładki do Freestyle Libre - BUBBLE Libre CGM oraz MiaoMiao 2

wrz02

Nakładki do Freestyle Libre - BUBBLE Libre CGM oraz MiaoMiao 2

BUBBLE Libre CGM

Nakładka wielokrotnego użytku dzięki wbudowanej baterii, której ładowanie możliwe jest przy użyciu dołączonego kabla USB. Nakładka jest wodoodporna (IP67) oznacza to że można ją zamoczyć na głębokość 1 metra i przez czas ok. 30 minut. 

Niekwestionowanym atutem nakładki jest możliwość jej włączenia i wyłączenia bez żadnego fizycznego przycisku. Jeśli nie masz ochoty używać nakładki włóż ją z powrotem do pudełka a tym samym oszczędzisz żywotność baterii. Specjalny klips magnetyczny wyłączy nakładkę a gdy ją wyciągniesz z powrotem nakładka zostanie automatycznie włączona i gotowa do pracy.

Współpraca z telefonem opiera się przy użyciu aplikacji Xdrip+ (wkrótce także Spike oraz Xdrip for iOS). Instalacja nakładki nie odbiega od dostępnych innych urządzeń na rynku. Włączamy bluetooth w telefonie, skanujemy w Xdrip, łączymy i gotowe. Kilka pomiarów z sensora i już możemy cieszyć się naszym własnym systemem CGM w oparciu o sensor Freestyle Libre.   

Nakładkę można używać przyklejając ją na przylepce do skóry lub w opasce jeśli nie mamy ochoty używać jej w sposób ciągły. 

 BUBBLE Libre CGM  Opaska do BUBBLE Libre CGM 

Drugim atutem oprócz wspomnianej możliwości włączania i wyłączania urządzenia bez fizycznego przycisku jest jego cena. Obecnie to najtańsza opcja z najnowszych dostępnych na rynku nakładek do Freestyle Libre! Należy dodać że BUBBLE Libre CGM współpracuje z sensorami:

1. Freestyle Libre 1
2. Freestyle Libre 2
3. Freestyle Libre US
4. Freestyle Libre PRO

Z naszych testów możemy potwierdzić że nakładka bardzo stabilnie pracuje z sensorami dostępnymi na rynku polskim Freestyle Libre 1. 

MIAOMIAO 2

To odświeżona wersja nakładki MiaoMiao. Poprawione błędy, większa stabilność względem poprzednika. Nakładka jest także wodoodporna (IP67). W obecnej chwili aplikacje z którymi współpracuje urządzenie to aplikacja producenta Tomato  (dostępna na Android w sklepie Google Play oraz na iOS) a także Xdrip+. Wkrótce zapewne będzie można używać nakładki także poprzez aplikacje Spike oraz Glimp.

Kupując nakładkę MiaoMiao oprócz plastrów w zestawie otrzymujesz także opaskę, gdy nie chcesz używać nakładki w sposób ciągły. Poprzednia wersja nakładki nie posiadała opaski w zestawie.

Nakładka posiada także wbudowany akumulator, do którego ładowania należy użyć dołączonego do zestawu przewodu USB. Sensory z którymi współpracuje nakładka MiaoMiao:

1. Freestyle Libre 1
2. Freestyle Libre 2 

O ile nakładka bardzo dobrze działa z sensorami Freestyle Libre 1 o tyle do wsparcie obsługi sensorów Freestyle Libre 2 przez MiaoMiao 2 jest nadal opcją  testową, którą producent rozwija i uaktualnia. Na tą chwilę jest to bardziej ciekawostka i możliwość uruchomienia niż stabilne działanie. Aczkolwiek sytuacja zapewne w najbliższej przyszłości ulegnie poprawie.

Obydwie nakładki możesz zakupić w naszym sklepie.

MiaoMiao 2      


 

wrz  02