Nakładki na Freestyle Libre - BUBBLE Libre CGM oraz MiaoMiao2

wrz02
MiaoMiao2 lub Bubble Libre CGM transmitery do Freestyle Libre

Nakładki na Freestyle Libre - BUBBLE Libre CGM oraz MiaoMiao2

BUBBLE Libre CGM

Nakładka wielokrotnego użytku dzięki wbudowanej baterii, której ładowanie możliwe jest przy użyciu dołączonego kabla USB. Nakładka jest wodoodporna (IP67) oznacza to że można ją zamoczyć na głębokość 1 metra i przez czas ok. 30 minut. 

Niekwestionowanym atutem nakładki jest możliwość jej włączenia i wyłączenia bez żadnego fizycznego przycisku. Jeśli nie masz ochoty używać nakładki włóż ją z powrotem do pudełka a tym samym oszczędzisz żywotność baterii. Specjalny klips magnetyczny wyłączy nakładkę a gdy ją wyciągniesz z powrotem nakładka zostanie automatycznie włączona i gotowa do pracy.

Współpraca z telefonem opiera się przy użyciu aplikacji Xdrip+ (wkrótce także Spike oraz Xdrip for iOS). Instalacja nakładki nie odbiega od dostępnych innych urządzeń na rynku. Włączamy bluetooth w telefonie, skanujemy w Xdrip, łączymy i gotowe. Kilka pomiarów z sensora i już możemy cieszyć się naszym własnym systemem CGM w oparciu o sensor Freestyle Libre.   

Nakładkę można używać przyklejając ją na przylepce do skóry lub w opasce jeśli nie mamy ochoty używać jej w sposób ciągły. 

 BUBBLE Libre CGM  Opaska do BUBBLE Libre CGM 

Drugim atutem oprócz wspomnianej możliwości włączania i wyłączania urządzenia bez fizycznego przycisku jest jego cena. Obecnie to najtańsza opcja z najnowszych dostępnych na rynku nakładek do Freestyle Libre! Należy dodać że BUBBLE Libre CGM współpracuje z sensorami:

1. Freestyle Libre 1
2. Freestyle Libre 2
3. Freestyle Libre US
4. Freestyle Libre PRO

Z naszych testów możemy potwierdzić że nakładka bardzo stabilnie pracuje z sensorami dostępnymi na rynku polskim Freestyle Libre 1. 

MIAOMIAO 2

To odświeżona wersja nakładki MiaoMiao. Poprawione błędy, większa stabilność względem poprzednika. Nakładka jest także wodoodporna (IP67). W obecnej chwili aplikacje z którymi współpracuje urządzenie to aplikacja producenta Tomato  (dostępna na Android w sklepie Google Play oraz na iOS) a także Xdrip+. Wkrótce zapewne będzie można używać nakładki także poprzez aplikacje Spike oraz Glimp.

Kupując nakładkę MiaoMiao oprócz plastrów w zestawie otrzymujesz także opaskę, gdy nie chcesz używać nakładki w sposób ciągły. Poprzednia wersja nakładki nie posiadała opaski w zestawie.

Nakładka posiada także wbudowany akumulator, do którego ładowania należy użyć dołączonego do zestawu przewodu USB. Sensory z którymi współpracuje nakładka MiaoMiao:

1. Freestyle Libre 1
2. Freestyle Libre 2 

O ile nakładka bardzo dobrze działa z sensorami Freestyle Libre 1 o tyle do wsparcie obsługi sensorów Freestyle Libre 2 przez MiaoMiao 2 jest nadal opcją  testową, którą producent rozwija i uaktualnia. Na tą chwilę jest to bardziej ciekawostka i możliwość uruchomienia niż stabilne działanie. Aczkolwiek sytuacja zapewne w najbliższej przyszłości ulegnie poprawie.

Obydwie nakładki możesz zakupić w naszym sklepie.

MiaoMiao 2      


 

wrz  02