Co nowego w świecie? Pomiar poziomu glukozy z ucha!

gru11
dyskretny kolczyk, który będzie monitorował poziom cukru we krwi i przekazuje informacje zwrotne do telefonu w czasie rzeczywistym.

Co nowego w świecie? Pomiar poziomu glukozy z ucha!

Sense Glucose Earring to nieinwazyjny system monitorowania stężenia glukozy we krwi, który rewolucjonizuje sposób, w jaki pacjenci będą radzić sobie z cukrzycą typu 1. Kolczyk wymaga przekłucia pojedynczego płatka. Zawiera bezpieczne fale radiowe o odpowiedniej częstotliwości, które przenikają przez płat ucha i dostarczają danych o charakterystyce krwi bez konieczności pobierania próbek krwi, zmniejszając w ten sposób ilość potrzebnych nakłuć względem standardowych metod.

Glucose earring monitoring

Urządzenie jest dyskretne i można je spersonalizować, zachęcając jednocześnie do częstych testów. Jest wyposażony w przenośną walizkę do ładowania i wykorzystuje akumulatory. Aplikacja na telefon pomaga użytkownikowi udostępniać dane, analizować trendy i ogólnie zarządzać prowadzeniem cukrzycy.

W tej chwili projekt jest w fazie rozwojowej, oczekiwany czas wprowadzenia na rynek to 2022 r. Prototypy są już testowane przez diabetyków.

 Glucose Earring monitoring

źródło: Uniwersytet Huddersfield

 


Sprawdź najnowsze sprzęty ułatwiające monitorowanie poziomu cukru:

Sensor Freestyle Libre     MiaoMiao 2 nakładka na Libre   Bubble nakładka na Libre

gru  11